Čínský zelený čaj

Počátek výroby zeleného čaje je shodný s čajem černým. Čajové lístky jsou po sběru svinuty a lehce porušeny. U zeleného čaje jsou pak uvolněné chemické látky tepelně inaktivovány. V Číně se nejčastěji používá sušení a pražení, některým čajům dodává charakteristickou vůni a aroma právě způsob sušení či pražení nad ohněm.

Z nabídky čínských zelených čajů

Yunnan Lu Eshan Maofeng (Vzpomínka na čajového krále)
Vysoce ušlechtilý čaj , který si nespletete z žádným jiným. Jeho dlouhý ochmýřený list je pevně podélně svinutý. Jiskřivý nálev světlezelené barvy rozvíří vaše chuťové buňky.

Tai Ping Hou Kui - Opičí král z hory Hou Keng
Jeden z deseti nejznámějších čajů číny provincie An Hui okresu Tai Ping vesnice Hou Keng je narozdíl od jiných čínských zelených čajů velmi charakteristické vůně a chuti, která vrcholí až několikátým nálevem a jež chutná po orchideích volně rostoucích vedle keřů čajovníku.Chuť přímo ovlivňuje nadmořská výška, v které roste.

Tian Mu Long Zhu Cha - Dračí oči (Perly draka od hory Tian Mu)
Čínské sběračky vybrané lístky tohoto velmi jemného čaje té nejvyšší kvality zpracovávají do kuliček podobným perlám , které se po zalití rozvinou do nádherných obrazců, což lahodí se specifickou vůní a výraznou chutí.

Luan Gua Pian - Melounové semínko
Jeden z pěti nejznámějších čínských čajů . Původem z provincie Anhui. Je nezvyklého vzhledu a nebývale svěží trávové chuti.

Luan Gua Pian

Huan Shan Mao Feng - Ochmířený vrcholek ze Žlutých hor
Je jedním z nejznámějších zelených čínských vysokohorských čajů, jemuž charakteristickou chuť dodávají plané broskvoně rostoucí na stráních Žlutých hor. Čaj tvoří mladý výhonek s jedním rozvíjejícím se lístkem. Nálev voní po magnoliích, je čirý, světle zelený, chuti velejemné.

Long Jing Tiger Spring - Tygří pramen
Čaj provincie Zhe Jiang nazvaný podle pramene ležícího v horách Tiyun (viz spodní foto), voda z něj je ta nejlepší pro přípravu čaje Long Jing. Čaj charakterizuje plochý a pevný list barvy světlezelené. Zpracovává se ve velkých kovových nádobách. Nejen pro svou jemnou chuť i po několika nálevech je mezi znalci čaje řazen na jedno z nejvyšších míst. Ideální pro chvilky se svými nejbližšími.

Zhu Cha - Střelný prach
Základní sorta čaje, celolistový čaj zavinutý do černozelených zrnek, chuť výrazná, hořkosladká, mírně kouřová.

Chun Mee - Vzácné obočí
Zelený čaj z produkce provincie Futien (Fujian) s jemnou chutí, mírně nasládlý, s nálevem sytě žluté barvy. Název čaje "vzácné obočí" byl odvozen podle tvaru zpracovaných listů, které tvarem, asi půl centimetru dlouhých obloučků, obočí připomínají.

Pi Lo Chun - modrozelené spirálky jara
Čaj s ovocnou vůní s rychlým procesem výroby. Od sklizně do finálního produktu uplyne pouze jeden den.

Ding Gu Da Fang
Sytý čaj s jemnou nasládlou chutí s vůní másla a oříškovým nádechem.

 

tiger spring

posunout nahoru

<< Zpět